ŠEST GODINA PROJEKTA   „ ČITAMO MI, U OBITELJI SVI „

Obitelj i učenici družili su se čitajući knjige od početka veljače do polovice lipnja 2018. godine.  Bilo je  jako veselo i veoma kreativno. Tijekom godine došli smo do novih spoznaja i svatko je ponešto naučio. U projektu je  sudjelovalo ukupno 74 učenika trećih i četvrtih razreda.

Koliko je u školi bilo veselo kazuju priložene slike

Projekt  ČITAMO MI , U OBITELJI SVI   2017. godine

U projektu su sudjelovali svi učenici trećih i četvrtih razreda , ukupno 82 učenika . Svi su se trudili i bili jako vrijedni , a najbolje dojmove su napisali :

3.a )  1. Loren  Aćimović                                                    3.b )  1.  Lana  Fanuko

2. Ivan  Kreculj                                                                   2.  Matej  Bačilo

3. Petar  Rumac                                                                 3.  Petra  Kovačević

4.a )   1.  Jakov  Magdić                                                      4.b ) 1.  Lea  Milovanović

2.  Ema  Medanić                                                               2.  Matea  Mikulec

3.  Abramović  Anja                                                           3.  Vito  Kovač

Najljepše pjesmice  :

3.a )  1.  Klara  Malkoč                                                    4.a )   1.  Anja  Abramović

2.  Sara  Oruč                                                                  2.  Erna  Bešić

3.  Jakov  Magdić

Projekt CITAMO MI.pdf

ČITAMO MI , U OBITELJI SVI

PETA GODINA PROVOĐENJA NACIONALNOG PROJEKTA  U OŠ  „ KOZALA“

Projektom smo ove godine započeli  20. siječnja 2017. i kao i prethodnih godina uključili sve učenike  3. i 4. razreda.

Škola je vlastitim sredstvima kupila knjige za projekt i time doprinijela bogaćenju knjižnice kao i podizanju svijesti  o važnosti promoviranja čitanja  u obitelji kao važan čimbenik odgoja i cjeloživotnog učenja.

U projekt se ove godine uključilo 129 škola iz cijele Hrvatske , a iz naše škole 82 učenika.

Prvi su ruksak ponijeli kući :

3.a )  Zara Ban                                        4.a )  Anja Abramović

3.b )  Petra Kovačević                            4.b )  Enver Džemaili

U sklopu projekta Čitamo mi, u obitelji svi pokušali smo napraviti stonogu.
Ona ima 4 ruksaka, 32 knjige i 170 nogu!

Završio projekt ČITAMO MI, U OBITELJI SVI za 2014/2015. godinu

Najbolje dojmove pogledajte u niže objavljenom dokumentu.

CMUOS 2015.doc

Započela je treća godina projekta “Čitamo mi, u obitelji svi“

Prvu je naprtnjaču 5.prosinca 2014.preuzeo Vanja Paulić,učenik 3.a razreda.

Mateo Oprešnik(4.b),Franko Tonsa(4.a) i Ariana Bilen(3.b)pridružili su se Vanji,oblikovali vlakić i krenuli u nove izazove ovogodišnjeg projekta.

Učenicima trećih razreda ovo je prva godina sudjelovanja u projektu, a ruksake će preuzeti nakon Vanje i Ariane.

Lijepim i zanimljivim knjigama u novoj naprtnjači nisu mogli odoljeti ni prošlogodišnji sudionici,odnosno učenici četvrtih razreda.

Autori najboljih dojmova

OKUPILI SE AUTORI NAJBOLJIH DOJMOVA ZA 2013./2014. GODINU

III a :

·         IVA UKALOVIĆ

·         LEANA JUREKOVIĆ

·         BLAŽ MATIĆ

III b :

·         EMA ŠULENTIĆ

·         LUKA GLOMAZIĆ

·         LARA UDOVIĆ

IV a :

·         ENRICO SROK

·         DORIAN MIČETIĆ

·         SARA MALKOČ

IV b :

·         NINA LACKOVIĆ

·         TAI QUARANTOTTO

·         TOMA MEDANIĆ

Pogledajte njihove radove!

ZAVRŠILA DRUGA GODINA PROJEKTA „ČITAMO MI U OBITELJI SVI“

Nadahnuti knjigama iz ruksaka, učenici su svojim crtežom na poseban način ukrasili knjigu dojmova.

IIIa:

Lucija Sokačić

Luka Glomazić obožava grbove

IIIb:

Orlando Peulić

IVa:

Stjepan Babić nam poručuje:

IVb:

Tai Quarantotto

Krenula je 2.generacija „Čitamo mi, u obitelji svi“

U projekt su se uključili novi razredi pa pogledajte kako nam ide!

citamo mi u obitelji svi 2014.pdf

U niže navedenom dokumentu pogledajte rezultate odabira najljepših dojmova i pjesama u projektu „ ČITAMO MI, U OBITELJI  SVI“ za šk. god. 2012./ 2013.

Čitamo mi u obitelji svi

ČITAMO MI U OBITELJI SVI

ČITANJE - HRANA ZA MOZAK

Čitanje potiče inteligenciju, jezični razvoj, obogaćuje rječnik, produbljuje maštu i razvija mnoge druge sposobnosti.

Ove se godine naša Škola uključila u nacionalni godišnji projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara "Čitamo mi u obitelji svi".

Projekt se provodi s učenicima trećih i četvrtih razreda.

Ovim smo projektom željeli još više istaći ulogu školske knjižnice koja osim obrazovne uloge utječe na cjeloživotno učenje.

Za kvalitetan odgoj djece potrebno je da dijete od malih nogu bude u kontaktu s knjigom.U tom je smislu vrlo važna suradnja knjižničara,učitelja i roditelja. Druženjem djeteta s knjigom u poticajnom okruženju razvijamo djetetov um i maštu,vježbamo ga za danas i pripremamo za izazove koji ga čekaju sutra.

Cilj nam je:   radosno i zadovoljno dijete koje čita radi užitka,a ne samo zbog obveze.

Projekt" Čitamo mi u obitelji svi",zamišljen je tako da osam (8) naslova iz različitih područja za djecu i odrasle "putuje" naprtnjačom od jednog do drugog učenika.

Raspored "putovanja"sastavljen je prema abecednom redosljedu ilil prema posebnoj želji obitelji.U roku pet dana tj.od petka do utorka,učenik sa svojim roditeljima odvaja 15 -30 minuta za čitanje i razmjenu dojmova.

Svake srijede učenik donosi ruksak u školu i čita ili prepričava svoje dojmove drugim učenicima tj. što mu se sve dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana.

« Veljača 2022 »