U našoj je školi započelo provođenje projekta zavičajne nastave "Moja Rijeka" kao slobodne aktivnosti kojom će učenici petih razreda moći bolje upoznati svoj grad. Programom se želi poboljšati znanje o Rijeci i ojačati riječki identitet, a pokrenuo ga je Grad Rijeka na inicijativu gradonačelnika g. Vojka Obersnela.

Program Moja Rijeka obuhvaća 27 tema koje obrađuju raznovrsne elemente koji definiraju grad, poput informacija o zemljopisnom položaju Rijeke, prirodi i sportu te o gradskoj povijesti. Cilj je programa proširiti učeničko znanje o gradu u kojem žive te prema njemu stvoriti pozitivan emocionalni odnos.

Prve smo teme već „otkrili“ saznavši zašto Rijeka u svom imenu (a i ne samo u njemu) krije toliko vode, a jedna je manja skupina učenika, koji pohađaju slobodnu aktivnost „Moja Rijeka“, već prošla kroz dvoja najpoznatija riječka vrata – Gradski toranj i rimska Stara vrata. Vrata su probudila njihovu maštu pa su o njima napisali i kratke priče koje možete ovdje pročitati.