U skladu s obavijesti Ministarstva znanosti,obrazovanja i sporta od 23.9.2016. obavještavamo roditelje o načinu opravdavanja izostanaka prema Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (NN 94/2015 ):

1. Učenik koji je zbog bolesti zatražio liječničku pomoć i kojem je zbog liječenja preporučen izostanak s nastave, liječnik će izostanak s nastave opravdati liječničkom ispričnicom

2.Liječnik nije dužan izdavati ispričnice u situaciji kada se nakon određenog vremena traži opravdanje izostanka, a osobito ne za jedan dan ili kraće vrijeme izostanka s nastave u kojem nije bilo potrebe za liječenjem.

3.Učenik koji je izostao s nastave zbog sudjelovanja na nekoj aktivnosti u nadležnosti određene institucije, izostanak će ispričati ta institucija.

4.Neopravdanim izostankom ne smatra se niti izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijed tražio i dobio odobrenje ( usmeno od učitelja za njegov sat, pisano od razrednika za izostanak do 3 dana, pisano od ravnatelja za izostanak do 7 dana, pisano od UV-a za izostanak do 15 dana).

5.Roditelj treba pravodobno zatražiti odobrenje za izostanak svog djeteta s nastave pisanim putem ( e-pošta, SMS poruka, pisana poruka - ovisno o dogovorenom načinu komunikacije s razrednikom). Ako razrednik/ica odobri izostanak, učenik nije dužan donositi liječničku ispričnicu ili ispričnicu druge institucije.

6.Neovisno o navedenim situacijama,kada roditelj može unaprijed  tražiti odobrenje radi opravdavanja izostanka, roditelj može osobno usmeno ili pismeno opravdati jednodnevni izostanak svog djeteta tri puta godišnje.

Za detaljnije informacije možete se obratiti razrednicima.